BİZDEN HABERLER

Hatay Narenciye Fidanı


Narenciyenin ana vatanı Çin, Güneydoğu Asya ve Hindistan’dır. Narenciye ürünleri tropik havaları sever ve daha kolay yetişir. Bundan dolayı ülkemizde Ege ve Akdeniz’de üretilir. Narenciyenin yayılmasını olumsuz anlamda etkileyen faktör sıcaklıktır. Ne düşük sıcaklıkta ne de yüksek sıcaklıkta yetişebilen narenciye ürünleri dar bir yayılım izlemiştir. Özellikle günümüz iklimde yayılım alanları daha da daralmıştır ve bu etken narenciyenin kalitesini etkilemektedir. Antakya narenciye sıcaklık problemini göz ardı etmeden kaliteli ürünlerini size sunar. Soğuktan en çok etkilenen tür limondur. Narenciye ürün üretirken don olayını da göz ardı etmemek lazım. Sıcaklıklar istenildiği gibi olsa bile gerçekleşen bir don olayı ürünlerinize zarar verebilir.
 
Hatay'da Narenciye Fidanı Yetiştirmek
Narenciye yetiştirirken bir diğer önemli nokta rüzgardır. Yaşanan rüzgar olaylarında ağaçlar zarar görebilir. Narenciye ürün veren ağacınızın dalları kırılabilir ya da meyveleriniz dökülebilir. Ayrıca rüzgarın ortaya çıkaracağı soğuk meyvelerinize zarar verebilir. Bundan dolayı kurulacak olan narenciye bahçesinin don olayına ve yükseklere karşı korunaklı olması lazım. Örneğin kurulabilecek narenciye bahçeleri engebeli yerlerin korunaklı yerlerine kurulabilir.  Rüzgardan korumak adına yapabileceğiniz bir diğer işlem de bahçenizin kenarlarına rüzgar kıranlar dikmektir. Bu da aynı şekilde ürünlerinizi rüzgardan koruyacaktır. Alınan tüm önlemlerden sonra ürünlerinize yeterli suyu temin ederseniz kaliteli geri dönüş alabilirsiniz. Antakya narenciye kaliteli ve sizin için sağlıklı olan ürünleri size sunmaktadır.

Diğer Haberler

Zeytin Fidanı Bakımı

Dikimden önce ve sonra olmak üzere ikiye ayrılır.

Zeytin Fidanı Dikimi

Toprak dikimden önceki sonbaharda derince işlenmelidir.

Saksıda Limon Yetiştiriciliği

Siz de evinizde, balkonunuzda veya terasınızda limon yetiştirmek istiyorsanız bu yazımızda saksıda limon yetiştiriciliği hakkında püf noktalar bulabilirsiniz.

Antakya Narenciye Fidanı

Narenciye tarımı yapısı gereği ile tropik iklimlerde yetişmektedir.

Hatay Fidancılık

Meyvecilik ülkemizin önemli meslek gruplarındandır.

Antakya Zeytin Fidanı

Antakya zeytin fidanı, bünyesinde farklı özellikler gösteren zeytin fidanlarını bulunduran ve farklı sertifikalara sahip fidanların toplu ve perakende satışını gerçekleştiren bir işletmedir.

Hatay'dan Zeytin Fidanı Satın Al

Ege’nin incisi olan zeytin kahvaltılarımızın da incisidir.

Hatay Zeytin Fidanı

Trilye, kara, kıvırcık, kaplık isimleriyle de bilinen gemlik zeytin çeşidinin ana vatanı, Anadoludur.

Kamkat Çeşidi ve Özellikleri

Diğer kamkat çeşitlerine göre meyve çapı daha fazla olup erken meyveye yatmaktadır. Verimli bir çeşit yuvarlak kabuk tatlı ama çekirdeklidir.

Limonun Faydaları

Limon, C vitamini yönünden yüksek olan, sarı renkli, dışı asitli bir kabukla kaplı, içisi ekşi ve sulu dilimler halinde oval bir yapıya sahip bitkinin meyvesidir.

Ürünlerimize göz atın..

Tümünü Görüntüle