BİZDEN HABERLER

Antakya Narenciye Fidanı


Narenciye tarımı yapısı gereği ile tropik iklimlerde yetişmektedir. Ticari anlamda yetiştiriciliği ise sıcaklığın -4 derecenin altına düşmediği yerlerde yapılmaktadır. Hatay narenciye en iyi koşullarda yetişmiş, tamamen sizi düşünerek yapılmış ürünleri sizin için temin etmektedir. Ülkemizde narenciye yetiştiriciliği genel olarak yine iklimin yarattığı koşullardan dolayı Ege ve Akdeniz bölgelerinde olmaktadır. Ülkemizde elma ile üzümden sonra en çok ticareti yapılan ürünler narenciye ürünleridir. Ticari olarak incelendiğinde ise ülkemizde turunçgiller dediğimiz limon mandalina gibi ürünler listenin başını çekmektedir.
 
Narenciye Yetiştiriciliği
Narenciye için en önemli etken sıcaklıktır. Çok düşük sıcaklıklar ve çok yüksek sıcaklıklar yetiştirmeyi olumsuz yönde etkilemektedir. Dolayısıyla dikkat etmemiz gereken en önemli nokta sıcaklıktır. Bazı zamanlar sıcaklık beklenilenin altına düşmese bile don görülebilir. Don yine narenciye yetiştiriciliğini olumsuz yönde etkileyen bir olaydır. Bitkilerimizi dondan korumak için gerekli tedbirleri almamız gerekmektedir. Yüksek sıcaklıkta ise yaşanan aşırı su kaybı bitkinin kurumasına ve bir süre sonra da ölmesine neden olur. Bitkimizi korumamamız gereken bir diğer hava olayı ise rüzgarladır. Aşırı ve sert rüzgarlar bitkinize zarara verebilir. Rüzgar sonucu buharlaşmanın artması ile meyveniz daha kalın kabuklu ve daha kaba olur. Aşırı sıcaktan, aşırı soğuktan, dondan ve rüzgarlardan korunmuş narenciye meylerini sizin için uygun koşullarda yetiştirdik ve topladık. Bizden ürün alırken tereddütte düşmemeniz için en kaliteli ürünleri temin ediyoruz.

Diğer Haberler

Zeytin Fidanı Bakımı

Dikimden önce ve sonra olmak üzere ikiye ayrılır.

Zeytin Fidanı Dikimi

Toprak dikimden önceki sonbaharda derince işlenmelidir.

Saksıda Limon Yetiştiriciliği

Siz de evinizde, balkonunuzda veya terasınızda limon yetiştirmek istiyorsanız bu yazımızda saksıda limon yetiştiriciliği hakkında püf noktalar bulabilirsiniz.

Hatay Fidancılık

Meyvecilik ülkemizin önemli meslek gruplarındandır.

Hatay Narenciye Fidanı

Narenciyenin ana vatanı Çin, Güneydoğu Asya ve Hindistan’dır.

Antakya Zeytin Fidanı

Antakya zeytin fidanı, bünyesinde farklı özellikler gösteren zeytin fidanlarını bulunduran ve farklı sertifikalara sahip fidanların toplu ve perakende satışını gerçekleştiren bir işletmedir.

Hatay'dan Zeytin Fidanı Satın Al

Ege’nin incisi olan zeytin kahvaltılarımızın da incisidir.

Hatay Zeytin Fidanı

Trilye, kara, kıvırcık, kaplık isimleriyle de bilinen gemlik zeytin çeşidinin ana vatanı, Anadoludur.

Kamkat Çeşidi ve Özellikleri

Diğer kamkat çeşitlerine göre meyve çapı daha fazla olup erken meyveye yatmaktadır. Verimli bir çeşit yuvarlak kabuk tatlı ama çekirdeklidir.

Limonun Faydaları

Limon, C vitamini yönünden yüksek olan, sarı renkli, dışı asitli bir kabukla kaplı, içisi ekşi ve sulu dilimler halinde oval bir yapıya sahip bitkinin meyvesidir.

Ürünlerimize göz atın..

Tümünü Görüntüle