BİZDEN HABERLER

Hatay Fidancılık


Meyvecilik ülkemizin önemli meslek gruplarındandır. Bu yüzden kaliteli ve güvenilir meyveciliğin temelini oluşturmak için kaliteli ve aşılı fidan dikimi oldukça önemlidir. Tohum ve fidanın kalitesi de bir o kadar iyi olacaktır.
 
Sertifikalı Fidancılık
Sertifikalı fidan dikimi iyi bir yetiştiricilik için olması gereken bir unsurdur. Fidan yetiştiricisi kullanacağı fidanı, anacını, nasıl aşılanacağını ve fidanın menşeini bilmesi ile daha kaliteli ve karlı bir üretim yapması yetiştirici için büyük önem arz etmektedir.
 
Fidancılıkta Dikkat Edilmesi Gerekenler
Kaliteli meyvecilik ve fidancılık için doğru seçilecek fidanın sertifikalı olup olmadığına dikkat edilmeli ve mutlaka üzerinde etiket olan fidanlar seçilmelidir. Kökleri açıkta kalmış fidanlar seçilmemeli, saçakları kontrol edilmelidir. Aşırı ince ve aşırı kalın gövdeli fidanlar tercih edilmemeli ve gözleri uyanmış fidanlar alınmamalıdır. Fidan alırken aşı yerine bakmayı ihmal etmeyiniz. Mutlaka anaç ve kalemin kaynaşma yerini görmeniz ve aşılı olduğuna ikna olmanız gerekir. Alacağınız fidanın gövdesinde hastalık olup olmamasına özen gösteriniz.
 
Neden Antakya Narenciye ?
Antakya Narenciye olarak sağlığınız için narenciye üretimine önem veriyor ve gün geçtikçe kendimizi geliştirmeye devam ediyoruz. Bu ama doğrultusunda birçok firmadan farklı olarak fidancılıkta uyulması ve dikkat edilmesi gereken bütün hususlara uygun ayrıca fidanlar sertifikasyonuna ait genel esaslar tebliğine uygun, kaliteli, güvenilir, her iklim koşullarına uygun narenciye fidanlarımız bulunmaktadır. Sizde firmamızdan alışveriş yaparak üretime başlayabilirsiniz. Unutmayın siz ve tercihleriniz bizim için değerlisiniz.

Diğer Haberler

Zeytin Fidanı Bakımı

Dikimden önce ve sonra olmak üzere ikiye ayrılır.

Zeytin Fidanı Dikimi

Toprak dikimden önceki sonbaharda derince işlenmelidir.

Saksıda Limon Yetiştiriciliği

Siz de evinizde, balkonunuzda veya terasınızda limon yetiştirmek istiyorsanız bu yazımızda saksıda limon yetiştiriciliği hakkında püf noktalar bulabilirsiniz.

Antakya Narenciye Fidanı

Narenciye tarımı yapısı gereği ile tropik iklimlerde yetişmektedir.

Hatay Narenciye Fidanı

Narenciyenin ana vatanı Çin, Güneydoğu Asya ve Hindistan’dır.

Antakya Zeytin Fidanı

Antakya zeytin fidanı, bünyesinde farklı özellikler gösteren zeytin fidanlarını bulunduran ve farklı sertifikalara sahip fidanların toplu ve perakende satışını gerçekleştiren bir işletmedir.

Hatay'dan Zeytin Fidanı Satın Al

Ege’nin incisi olan zeytin kahvaltılarımızın da incisidir.

Hatay Zeytin Fidanı

Trilye, kara, kıvırcık, kaplık isimleriyle de bilinen gemlik zeytin çeşidinin ana vatanı, Anadoludur.

Kamkat Çeşidi ve Özellikleri

Diğer kamkat çeşitlerine göre meyve çapı daha fazla olup erken meyveye yatmaktadır. Verimli bir çeşit yuvarlak kabuk tatlı ama çekirdeklidir.

Limonun Faydaları

Limon, C vitamini yönünden yüksek olan, sarı renkli, dışı asitli bir kabukla kaplı, içisi ekşi ve sulu dilimler halinde oval bir yapıya sahip bitkinin meyvesidir.

Ürünlerimize göz atın..

Tümünü Görüntüle