ÜRÜNLERİMİZ

Ağaç Kavunu


Ağaç kavunu, “turunçgillerin Türkiye’de pek etkisi olmamış bir üyesi, kendi yok, adı var”! Ancak büsbütün de yok değil. Ağaç kavunu, Turunçgiller (Rutaceae) familyasındandır.
3,5-4,5 metre boylanabilen, 3 metre yayılan, dik, açık yeşil gövdeli, gür, dikenli dallı; saplı, eliptik-yumurtamsı, hafif dişli parlak yeşil, almaşık yapraklarını dökmeyen; mart-nisan aylarında, dal uçlarında, beşli gruplar halinde, 4 cm çapında uçları beyaz, içleri morumsu kırmızı, hoş kokulu çiçekler açan; 8-10 cm’den 25 cm’ye kadar uzanan boylarda, muhtelif büyüklüklerde, 4 kg’a kadar çıkan, biçimi ve rengiyle kavunu andıran, kalın, kırışık, açık sarı ya da yeşil kabuklu meyveler veren bir ağaççıktır.

Diğer Ürünlerimiz

Kumkuat Fidanı

C vitamini bakımından zengin olan Kumkuat, kabuğu ile beraber yenildiğinde gribal enfeksiyonları önlemede önemli rol oynamaktadır.

Portakal Fidanı

Turunç günümüze kadar Akdeniz Havzasında ve gerekse diğer turunçgiller üreticisi ülkelerde portakal, mandarin, limon ve altıntoplar için en çok kullanılan anaç olmuştur.

Limon Fidanı

En fazla C vitamini bulunduran meyvelerden biri olan limon, sofraları süslemekle kalmayıp grip hastalığının da baş düşmanıdır.

Greyfurt Fidanı

Hatay'da Defne Rüya Fidancılık olarak kurulduğumuz günden bu yana müşteri memnuniyetini ön planda tutmaktayız.

Gemlik Zeytin Fidanı

Marmara bölgesinin önemli zeytin çeşitlerindendir.

Nar (Hicaz) Fidanı

Meyve boyu ve ağırlığı çok büyüktür.

Ürünlerimize göz atın..

Tümünü Görüntüle